Blagdan Svete Bogorodice Marije i Nova godina u Dabru

Blagdan Svete Bogorodice Marije i Nova godina u Dabru Danas, 01. siječnja 2019. u župnoj crkvi u Dabru Sv. Misu za župljane Dabra predvodio je župnik mons. T. Šporčić Na Sv. Misi sudjelovalo je petnaestak osoba. To je za Dabar dobar broj. To je župa u kojoj nažalost redovito živi je mali broj. Za ovakve dane dođu ponekad oni koji žive u Zagrebu ili u Otočcu. Župnik je u homiliji govorio o Bl. Djevici Mariji kao onoj koja je rodilia Bogočovjeka Isusa Krista. Stoga je nazivamo Bogorodicom. Ona je majka. Majčinstvo je najveća vrednota s kojom se u najvišem smislu ostvaruje svaka žena. Marija je duboko ostvarila Otajstvo vjere i života. Žena se mora ostvarivati prvenstveno s onim što ju je Bog namjenio i po čemu ona prvenstveno služi čovječanstvu na čast Božju. Žena ne može i ne smije biti jednaka muškarcu. Njemu je Bog namajenio drugačiju ulogu. I mora biti drugačiji.