Blagoslov kuća - susret s obiteljima

U tijeku blagoslova kuća svećenik se susreće s obiteljima župne zajednice. To je među ostalim veliki blagoslov za pastoralno djelovanje župe i svakog njezinog člana. Hvala Bogu da je to u našem hrvatskom narodu prepoznatljivo i cijenjeno uz sve suvremene promjene načina života i životnih obaveza koje obitelj ima. Najljepše je tamo gdje obitelj može dočekati župnika sa svim svojim članovima. Takav primjer imamo od subote, 12. siječnja o.g. kad smo imali ovogodišnjeg blagoslova. Redovito završavamo u naselju Poljice. Tako smo to imali a i ove godine. Kod obitelji Mudrovčić, Poljička 15 zatekli smo sve na okupu. Djeda Ivana i baku Ružicu, oca Željka i majku Ivanku te kćeri Dubravku koja je završila studij, zatim Lauru koja je II. srednje škole i Ivonu koja je I. razred osnovne. A pratio nas je ministrant Filip Bukovac. Svi su složno i pažljivo molili. Ugodno smo se zadržali u razgovoru. Drugi ugodni događaj tog zaddnjeg dana blagoslova /za ovu godinu/ bio je u obitelji Ivana i Lele Žubrinić u Poljičkom odvojku. Oni imaju dvoje djece i to Luciju koja ide u prvi razred i Tomislava koji još ne ide u školi. Kad sam došao k njima u kuću i već završio molitvu blagoslova pogledao sam papir s dječjim pismo i crtežima: križa - raspela, svijeće i grančice za balgoslov s vodom. Uz crteže je napisana poruka koju se može pročitati na priloženoj fotografiji. Hvala maloj Luciji, kao i rodteljima koji svoju djecu lijepo odgajaju.