Peti dan priprave Fabijanove

U petak, 18. siječnja o. g. u župnoj crkvi u Otočcu nastavilo smo s programom duhovne obnove za pripravu proslave blagdana Sv. Fabijana i Sebastijana. Zaštitnika Gacke doline i Dana Grada Otočca. Sv. Misu s propovjeđu održao je mons. mr. Zvonimir Seršić kao i prošlog dana a on će to imati i u subotu, uoči Fabijanova. Večeras su na misu bili pozvani vjernici koji su iz Gornjeg i Donjeg Kosinja došli živjeti u Otočac. Jedan dio njih je poslušao i došao bez obzira na loše vrijeme koje je bilo popraćeno padanjem snijega. A osim njih na misu su bili pozvani roditelji naših vjeroučenika V. i VI. razreda. A pjevanje je predvodio Pjevači zbor župe Presv. Trojstva "Sv. Cecilja" - Otočac. I to pod vodstvom prof. Branke Bernardi i č. s. Ljubomire Lešić. Mons. Seršić je u homiliji govorio o temi koje govori o Isusovim protivnicima koji mu pripisuju najveći grijeh kojeg čovjek može učiniti a to je bogohuljenje. Isus je odkazao svoje božanstvo samim pronicanjem u čovjekovo srce. U srce uzetoga, vidjevši u njemu grijehe, u srca pismoznanaca, čitajući u njima svoju osudu. Njegovi su protivnici govorili kako samo Bog može oprostiti grijehe. No, s time su nabolje zapravo potvrdili istinu da je Isus Bog. Budimo radosni kad doživimo oproštenje grijehe u našem iskrenom kajanju, u slavljenju sakaramenta ispovijedi, radujmo se da možemo opraštati i što možemo od drugih zadobiti oprost. A posebno što nam Bog oprošta više nego li mi možemo i zamisliti. Više nego najbolja majka, više nego li bila koji prijatelj.

Nakon sv. Mise Župnik i mons. Seršić ostali su s roditeljima i vjeroučenicima V. VI. razreda koji su pobožno i samrano sudjelovali na Sv. Misi. Župnik im je predložio da bi nedjeljom nakon Sv. Mise išli u zajedničku dvoranu koja je prikladnija nego li VI. razred do sada koristi. Sve je pozvao da u nedjelju u svakom svakako dođuna Sv. Misu, i to po mogućnosti da dođu na Misu u 10,30 koju je predvoditi biskup mons.Zdenko Križić.