Treća nedjelja kroz godinu - Sv. Mise u Otočcu

U nedjelju, 27. siječnja o. g. u otočkoj župnoj crkvi služene su, po običaju, tri Sv. Mise. Sve ih je predvodio samo župnik T. Šporčić. Pjevanje su predvodili: u 9 sati dječji zbor "Anđeli" u 11 sati župni zbor "Sv. Cecilija" i u 18 sati zbor VIS - Trinitas. Župnik je u homiliji istakno misli vezane za liturgijska čitanja ove nedjelje. Evanđelje je bilo po sv. Luki. Jer ovo je liturgijska godina C u kojoj se redovito u tijeku godine čita iz njegovg evanđelja. Ovaj put se donosi iz početka Isusova djelovanja i to njegov nastup u Nazaretskoj sinagogi gdje za vrijeme molitve uzima čitati iz knjige proroka Izaije. Na kraju čitanja on je i prokomentirao tekst te je rekao : Ovo što ste čuli, što vam odzvanja u ušima, na meni se ispunja. Oči sviju bile su u Njega uprte. Slično kao što su u davno vrijeme, za proroka Nehemije, bile uprte oči u svećenika Ezdre koji je čitao riječi Zakona od jutra do podneva. Svaki put kad se naviješta evanđelje ispunjav se ovo Božje "danas" oslobođenja, "danas" slavalja, "danas" evanđelja. Božje "danas" ulazi u naša srca, u naše dane.S pravom smo i u današnjem pripjevnom psalmu ponavljali: Riječi Tvoje Gospodine, duh su i život. Neka nas one oživljuju u dan nedjelje ali i svakog drugog dana.

Na kraju Sv. Mise župnik je naglasio blagdan Svijećnice iduće subote kad se ujedno proslavlja i Dan posvećenog života te Iduću nedjelju kad se slavi Dan života, a ujedno je i spomendan Sv. Blaža kad se blagoslivljaju grla.