Blagdan Gospodinova prikazanja

Danas, na blagdana Gospodinova prikazanja - Svijećnicu u Otočcu su slavljene dvije Sv. Mise. U 11 sati bila je Sv. Misa u crkvi Bezgrešnog začeća u Poljicima, a u 18 sati u župnoj crkvi Presvetog Trojstva. Ovaj blagdan u narodu je još uvijek među "življima". Svi su Marijini blagdani i crkve više posjećeni. Ovom blgdanu daje svoju znakovitost blagoslov svijeća i kratka procesija koju se redovito na početku bogoslužja. Upaljena svijeća u rukama daje čovjeku sigurnost i znak Božjega svijetla - Isusa koji je svijetlo svijeta. To je blagdan susreta Boga i čovjeka. Isus sje Bog od Boga koji dolazi u susret čovjeku u obličju čovjeka. No, Isus kao Bog i čovjek dolazi u susret čovjeku u svme tijelu, u sakrementalnim znakovima. Prepoznati Njega i njegovo svijetlo u tim znakovima zadatak je Crkve i Crkve - Božjeg naroda koji se okuplja i slavi ga. Isus je svjetlo koje se daje da bi svi vidjeli, da bi svima svjetlio. Nema drugo imena niti drugo svjetla koje bi bilo jasnije. Isus se daje , troši se ali ne nestaje. On je za sve ljude.Čitanjem i slušanjem Njegove riječi, pjesmom koju je u Poljicima predvodila č.s. Ljubomira Lešić a u župnoj crkvi Pjevači zbor pod vodstvom prof. Branke Bernardi dali su tome osobitu pomoć u pažnji i pozornosti u Bogoslužjima.