Sedma nedjelja kroz godinu - Bogoslužja u Otočcu

U nedjelju, 24. ov. mj. i VII. nedjelju kroz godinu u župnoj crkvi u Otočcu slavili smo tri Sv. Mise. Unatoč hladnom i burnom vremenu na svim misama, u 9, 11 i 18 sati sudjelovao je lijepi broj vjernika, kako djece i mladih tako i starijih. Ova nedjelja i ova koja je ispred nas, tj. osma kroz godinu, koja se slavi 3. ožujka dijele nas od tjedna u kojem počinje Korizma. A ona će početi na čistu srijedu ili Pepelnicu, 6. ožijka o.g. Ove godine Uskrs će biti kasnije pa i korizma počinje kasnije.

Na Sv. Misi u 11 sati ujedno smo imali i svečanost podjeljivanja sv. krštenja za Juliju Brajković, kćerku Marka i Ivane r. Marinić iz Prozora (Obilje) br. 225. Kumovali su supružnici: Danijel i Martina Bukovac iz Kutereva. Pjevanje su predovile grupe koje redovito imaju "svoje" mise, a to su Dječji zbor "Anđeli" Župni zbor "Sv. Cecilija" i Zbor mladih VIS Trinitas. Nedjeljno evanđelje je donosilo tekst koji govori o Isusovoj zapovijedi ljubavi i prema neprijateljima. Teško nam je to i poimati, a kako je to teško živjeti. No, to je ljubav koja u stvari nema kraja, ona se ne ograničuje na prostor i vrijeme. Ona je vječna. Ljubav prema neprijatelju kako kaže Sv. Augustin je kao umjetnik koji od grubog kaena ili drveta teše lijepu figuru. Čovjek sa svojom ljubavlju prema bližnjemu uljepšava njega i samoga sebe. Čini od čovjeka lijepo i poželjno stvorenje.