V. korizmena nedjelja u Otočcu, 7. travnja 2019.

Danas, na petu korizmenu nedjelju u Otočcu smo slavlii tri Sv. Mise

Vrijeme je bilo kišno i hladnije nego li ovih dana te je na prvoj Sv. Misi u 9 sati bilo nešto manje ljudi nego drugih nedjelja. U 11 sati bila je i svečanost krštenja drugog djeteta, - kćerke Lare, obitelji Danijela Kostelac i Marije r. Kostelac. Ova je Misa bila posebno dobro posjećena. Tom je i doprinjela prisutnost mnogobrojne rodibine male Lare. Kumovi na krštenju bili su Danijel i Marina Matasić. Pjevanje su predvodile naše pjevačke grupe - zborovi koji to redovito čine.

U homiliji je župnik tumačio liturgijska čitanja, posebno evanđelje koje je danas donosilo zgodu gdje Farizeji i pismoznanci dovode pred Isusa ženu zatečnu u preljubu te žele Isus iskušati što će reći da li je treba kamenovati ili ne. Ova evanđeoska zgoda možemo reći donosi dvije presudno važne kršćanske istine. Jedna je u tome što nam se govori da Bog po Isusu Kristu donosi novi život. Ona nas izvodi na slobodu tj. Bog je onaj koji prašta. Vjerujemo u Božje milosrđe. Daje se mogućnost čovjeku da iz praha i gliba svoje slabosti uziđe u život po Duhu. Druga istina je na svoj način ista sadržajem ali je promatramo s Božje strane. Bog se snižava do zemlje i postaje čovjekom, uzima na sebe naše slabo , ljudsko tijelo da bi tako mogao svakome čovjeku biti bliz i razumljiv. Te svakoga uzdigne na novi život.