Pohod Domu za starije i nemoćne u Otočcu

U pripremi za Vazmene blagdane danas, 15, ov., u 10 sati župnik T. Šporčić zajedno s vlč. Jurom Ladišićem i vlč. Andrijom Kekić pohodio je stićenike i djelatnike u Domu za starije i nemoćne u Otočcu. Svećenici su najprije bili na raspolaganju za ispovijedanje svih koji su zaželjeli to učiniti sada pred Uskrs, kako one koji su pokretni te mogu doći do svećenika tako i one koji su samo u krevetu te treba doći do svakoga - do njegovog kreveta.

Nakon ispovijedanja slavila se Sv. Misa koju je predvodio Župnik. On u homiliji tumačio današnje evanđelje koje donosi zgodu Isusova pohoda kod Lazara te njegovih sestara Marte i Marije. Isus je došao kod Lazara kojeg je on uskrisio. S njim su i apostoli. Sestre su im priredile večeru. Bilo je svačano. Marija je Isusu pomazala gnoge nardoovom pomasti, a kuća se napuni mirisa. Marija iz današanje evanđelja materijalno iskazuje svoju ljubav - izlijeva skupu pomast na isusova stopala i otire ih svojom kosom - time je preduhitrila tijek događanja. Ona je tako izvršila ono što se na Isusovu Tijelu trebalo izvršiti pred sam ukop, a što kasnije neće biti moguće zbog žurbe kojom su tijela ukopana prije subote. Ona je to učinila tjedan dana ranije, iako - naravno nije znala. Marija svojim činom na svoj način postavlja svakom kršćaninu pitanje kako se odnosimo prema svome bližnjem, posebno prema Kristu Gospodinu koji nam dolazi koji je za nas mučen, umro i uskrsnuo. Poziva nas da ovih dana dođemo te se Isus klanjamo i da ga primamo u Presv. Euharistiji, da se klanjamo njegovom križu, da se u suobutu poklonimo kod njegovog groba. Ovaj veliki i sveti tjedan nastojimo posebno biti s Njime i razmatrati njegova djela i Njegove riječi ašto nam liturgija Velikog tjedna donosi. Na sv. Misi svi prisutni su s radošću slušali te pjevali pjesme koje im Župnik nastojao prilagoditi njihovim mogućnostima.