Velika subota - Sveta subota
"Svi glasi neka danas umuknu. Sav svijet neka zaustavi dah.
Misli nek se umire poput voda stajaćica. Moj Spasitelj spava."

Ivana Klarić, MK

VELIKA SUBOTA- SVETA SUBOTA

Dan je to najvece zalosti, ali i radosti. Crkva, a to smo mi, boravi kod groba Isusova i razmislja o Njegovoj Muci i Smrti. Tek u noci, nakon nocnog ocekivanja Uskrsnuca, uskrsna radost napunja nasa srca i obilno se razlijeva na sljedece dane.

MOLITVA PRED "BOZJIM GROBOM" Isuse, Spasitelju svijeta! Tvoje je Presveto Tijelo poslije pretrpljene Muke i Smrti cekalo, pocivajuci u grobu, slavno Uskrsnuce. Preponizno Ti se klanjamo, prostrti pred slavnim grobom presvetoga Tvoga Tijela, i srdacno Ti se zahvaljujemo za Muku i Smrt koje si pretrpio za nase spasenje: podaj nam, molimo Te, volju i moc da Tvoj Bozanski primjer nasljedujemo, te sadasnji zivot tako provodimo, da ni smrt, ni grob ne budu strasni, nego dapace ugodan prijelaz u vjecni zivot. Amen.