Župni oglasi – 23. lipnja 2019., XII. nedjelja kroz godinu – Župa Otočac

Prošle nedjelje svečano smo proslavili svetkovinu Presvetog Trojstva. Na misi u 11 slavili smo sakrament Sv.Potvrde, kojeg je primilo 55 krizmanika. Čestitamo još jednom svima!

Od danas 23. lipnja, na XII. ned kroz godinu pa nadalje u tijeku ljeta nedjeljnje sv. Mise u našoj župnoj crkvi  bit će u 8,30; 10  i 18,30 sati.

U ponedjeljak, 24. lipnja je Sv. Ivan Krstitelj, proslava župnog patrona u Švici. Sv.misa će biti u 17 sati, a predvodit će ju don Anđelko Kaćunko pod kojom će on proslaviti i u Švici svoju 40 godišnjicu misništva. Sv. misa u Otočcu biti će u 9 sati.

U petak, 28 lipnja je Svetkovina Presvetog Srca Isusova, taj dan posebno slavečasne sestre u Otočcu koje pripadaju Družbi Presvetog Srca Isusova. Sv. misu u samostanskoj kapelici imati će u 8 sati. U župnoj crkvi je misa u 18,30.

U subotu 29.lipnja je svetkovina Sv.Petara i Pavla, ap.prvaka. U subotu u Gospiću će Sakrament Sv.reda primiti đakon, vlč. Josip Tomljanović, iz Senja. Svećeničko ređenje biti će u crkvi Navještenja BDM u Gospiću u 18:00 sati. Misa u Otočcu biti će u 9 sati.

Porošlog petka, 21. lipnja nakon večernje Sv.mise započeli smo Tečaj o braku II. ovogodišnjeg turnusa. Tečaj je ovaj vikend i idućeg tjedna 27.i 28.nakon večernjih Sv. misa u 19:00 s.