Marino Restrepo u Otočcu

U petak 19.07., uoči proslave Sv.Ilije proroka u našoj župi Presvetoga Trojstva u Otočcu nakon slavlja Sv. mise koja započima u 18.30, možete poslušati svjedočanstvo  Marina Restrepa "Izađimo iz tame u svjetlost", čovjeka čije obraćenje i sakramentalni život nikoga ne ostavljaju ravnodušnim. Više o njemu donosimo u nastavku...

Marino Restrepo Kolumbijac je koji je doživio nevjerojatan život. Iako je odrastao u katoličkoj obitelji sa 14 godina odvaja se od obitelji, odlazi na školovanje u Kaliforniju, odvaja se od Boga te se prepušta ovisnostima, promiskuitetu, magiji, hinduizmu, okultuizmu i svim drugim filozofijama i religijama New Agea. Potpuno je otpao od Boga. U njegovoj 47. godini života dakle nakon 33 godine u životu idolatrije, magije, novca i slave, jer je kao takav doživio veliki uspjeh u svijetu glazbe, izdavaštva, i glume, te je imao  ekskluzivan ugovor sa Sonyjem, njegovu mnogobrojnu obitelj pogađaju tragedije. Umire majka, otac, sestre. Vraća se u svoj rodni kraj sestrama, i jedna od sestara, ne znajući koliko je daleko u otpadništvu zamoli ga da sa drugom sestrom krene na devetnicu Dijetetu Isusu za njihovu obitelj. Iako se ismijavao sestrinom vjerom, udovoljava joj i kreće u devetnicu. Pred kraj devetnice oko samog Božića na putu do doma hvata ga gerilska skupina koja ga zarobljava na šest mjeseci. Vežu mu povez oko očiju i stavljaju ga u mračnu pećinu gdje ga izrabljuju i muče. U toj tami i nevjerojatnoj boli i strahu odjednom shvaća da svi bogovi koje je štovao, da sva slava, moć, novac koju je posjedovao, da sva magija i demonska filozofija koju je uživao ne mogu mu pomoći sad u ovom trenutku. Petnaesti dan zatočeništva, Marino Restrepo u budnom stanju doživljava mistično iskustvo koje traje oko 8 sati....tako započima njegova priča obraćenja.