Otočac, 11. kolovoza 2019. – XIX. nedjelja kroz godinu: Župni oglasi

Blagdani i spomendani u tjednu

Sutra je Sv. Ivana Franciska de Chantal (de Šantal), utemiteljica reda Pohoda Marijina;

u utorak je Sv. Hipolit i Poncijan,

u srijedu je Sv.Maksimilijan Kolbe, mučenik,

u četvrtak je zapovijedani blagdan i državni je blagdan Uznesenja Bl. Dj.Marije ili Velika Gospa;

U petak je Sv. Rok i Sv. Stjepan Ugarski i u subotu je Sv. Hijacint. U nedjelju se slavi Sv. Jelena Križarica.

U utorak od 9,30 pa do podne Župnik mons. Tomislav Šporčić i vlč. Jure Ladišić u Domu najprije ispovijedati štićenike Doma, a onda s njima slaviti Sv. Misu. Pod misom će im dijeliti i bolesničko pomazanje.

U srijedu, u predvečerje Velike Gospe i u tijeku noći pred Veliku Gospu vjerujemo da će iz Otočca i drugih krajeva na Krasno hodočastiti više pješačkih grupa. Vi koji tako hodočastite nastojte se udružiti. U društvu će Vam u svakom slučaju biti ljepše. Ispred župne crkve poći će autobus u 16 sati. Na sam blagdan Velike Gospe svečana Sv.Misa bit će u 11 sati, a poslije podne u 16 sati.

Sv.Misa u Poljicima biti ce u 18,00 sati. Prije Sv.Mise svećenici će  biti na raspolaganju za Sv.Ispovijed.

U petak je Sv. Rok. Mi ćemo Sv. Misu u čast Sv. Roka imati navečer u 18,30 sati. Ovdje nam je prikladnije i svima zgodnije doći i sudjelovati na Sv.Misi. Na pročelju crkve imamo lik Sv. Roka.

Molimo članove – hodočasničke udruge „Sv. Rok“ da sudjeluju na Sv. Misi, ali i sve druge kao i sve druge koji to mogu.Na Kopijama na brdu gdje se geografski graniči  župa  Kuterevo, Krasno i Kosinj u  u petak u 11 sati bit će kratko Bogoslužje Riječi za sve prisutne. Prisustvovat će volonteri Utočišta „Medvjedi“ u Kuterevu. Pozvani su i drugi.