Proslava XIX. nedjelje kroz godinu, 11. kolovoza 2019. u crkvi Presvetog Trojstva - Otočac

Ove nedjelje u Otočcu smo slavili dvije Sv. Mise. BIlo je to u 8,30 i 10 sati. Na prvoj misi uz župnika suslavio je i vlč. Jure Ladišić, a u 10 sati bio je samo Župnik. Na prvoj Sv. Misi sa manjom grupom pjevačica dječjeg zbora svirala je i pjevanje animirala gđa Gabrijela Degoricija, a na drugoj Sv. Misi s članovima župnog zbora svirala je i pjevanje animirala č.s. Ljubomira Lešić. Uz domaće i redovite župljane na misi je sudjelovao veći broj gostiju i prolaznika kroz Otočac. Vrijme je bilo sparno i vruće. Ovaj put se to moglo osjetiti i u crkvi.

U homiliji je Župnik istaknuo dvije rečenice današnjeg evanđelja.I to:" Ne boj se malo stado" kojom Isus ohrabruje svoje apostole, a apostoli malobrojne kršćane u mnoštvu poganskih naroda te im želi reći da oni imaju sigurnost u Očevom obećanju koji im je obećao nebesko kraljevstvo. I druga rečenica je " Budni budite" s kojom se želi reći da kršćanin živi svoj vjernički život sada i ovdje u prilikama i situaciji sadašnjeg trenutka. Da uvijek bude spreman vidjeti što se oko njega događa, da ne uzgubi iz vida temeljne kršćanske vrednote i samoga Gospodina koji je obećao biti s nama u svako vrijeme. Puno je toga bilo i u svakom vremenu ima onog što odudara i što se protivi vjerničkom životu. I u tom vidu trebamo biti budni.