Duhovne vježbe za svećenike na Krasnu - kolovoz 2019.

U svetištu Majke Božje Krasnarske ovog od ponedjeljka, 19. do četvrtka, 22. kolovoza 2019. održane su duhovne vježbe za svećenike s područja Riječke metropolije. Sudjelovalo je 22 svećenika, i to iz Rijčke nadbiskupije, Krčke, Porečko-pulske i Gospićko-senjske biskupije. Iz Gospićko-senjske biskupije sudjelovali su: mons. Marinko Miličević, mons. Tomislav Šporčić, vlč. Jure Ladišić, Vlč. Stanko Smiljanić, vlč. Ivica Miloš i vlč. Nikola Prša.

Voditelj duhovnih vježbi bio je biskup gospićko-senjske mons. Zdenko Križić. On je je svoja razmatranja temeljio na evanđeoskoj prispodobi o milosrdnom ocu ili izgubljenom sinu. Iz evanđelja po Sv. Luki,15, 11-33. Ta prispodoba, kako je ustvrdio biskup Križić spada među najljepše evanđeoske prispodobe. U njoj se otkriva najdublji misterij samoga Boga i misterij čovjeka. Pozvani smo da što dblje upoznajemo taj misterij. Čudno je da je naš vjernički, kršćanski život premalo temeljen na tu tajnu. Studij o Bogu trebalo bi početi s ovom tajnom. U ovoj prispodobi može se isčitavati ljudska povijest s Bogom i Božja povijest s čovjekom. Mi smo različiti pa se na različiti način odnosimoi prema Bogu. Božja je volja da smo različiti. U mnogim i vidovima ove prispodobe dotiče se život svakog kršćanina. Kršanin i onda kad sagriješi, ode od Oca , tada najvažnije je spoznati sebe. Ali također još više ljubav Očevu. U ovom stilu razlaganja moglo se zaista u raspoživosti i mirnoći uviđati se. Čovjek se može boriti protiv svoje odvojenosti od Boga i ljudi,  potrebno je neprestano se vraćati i tražiti zajedništvo s Bogom i ljudima.

Foto: Arhiva (GlasGacke.hr)