Kršteno šesto dijete u romskoj obitelji Jurković

Danas, 25.klovoza na 21.nedjelju kroz godinu svečano u našoj župi Otočac. U crkvi Presvetog Trojstva na središnjoj svetoj misi u 10,00 sati krštena je Jadranka Jurković, od oca Džoke i majke Davorke. Jadranka je šesto dijete u ovoj romskoj obitelji, obred krštenja obavio je župnik i dekan otočki mons.mr.Tomislav Šporčić, a euharistijsko slavlje animirao je mješoviti crkveni zbor "Sv.Cecilija" pod vodstvom č.s.Ljubomire Lešić.

Isus nam danas još jednom upućuje žuran poziv da dođemo k njemu, da prođemo vratima punine života, pomirenja i sreće. On čeka svakoga od nas, koji god grijeh da smo počinili – koji god – ne bi li nas zagrlio, pružio nam svoj oprost. Samo on može preobraziti naše srce, samo on može dati puni smisao našem postojanju, darujući nam istinsku radost. Uska vrata i tijesan put vodi u život, a široka vrata i prostran put vode u propast. Na putu i uskim vratima, koja vode u raj, u životu stoje mnoge zaprjeke. To su protivnici našega spasenja: zle sklonosti, ranjena naša priroda, koja je sklonija zlu nego dobru, opaki svijet, zlo društvo, zli primjeri i vrag pakleni. Zato se moramo boriti. Moramo se mnogo toga odreći, žrtvovati kako bismo bili pobjednici.

(ib)