Proslava XXX. nedjelje kroz godinu, 27. listopada 2019. u Otočcu

U nedjelju, 27. listopada 2019. godine bila je XXX. nedjelja kroz godinu.  To je nedjelja pred svetkovinu  Svih svetih, osim toga to je bio i susret za roditelje ovogodišnjih prvopričesnika. To je sve doprinijelo da je prva Sv. Misa u 9 sati bila vrlo dobro posjećena, kako s djecom i mladima ali također s roditeljima i starijima.  Ovog vikenda promijenilo se računanje vremena od ljetnog na zmisko. Prije podnevne Sv. Mise ostale su nadalje u 9 i 11 sati, a večernja pola sata ranije u 18 sati. Na svetim misama pjevali su redoviti pjevači: Dječji zbor "Anđeli" uz  vodstvo gđe Gabrijele Degoricija i s. Ljubomire  u 9 i Veliki zbor "Sv.Cecilija" u 11 sati, pod vodstvom prvi puta nakon ljetne pauze prof. Branke Bernardi. Na večernjoj Sv. Misi svirali su i pjevali mladi zbora "Trinitas" uz vodstvo gđe Anamarija Jurković i g. Daria Košćaka.

Župnik T. Šporčić je u homilijma tumačio nedjeljno evanđelje u kojem je Isus pripovijedao prispodbu o farizeju i cariniku koji dolaze moliti se u hram. Farizej zahvaljuje Bogu što on nije kao drugi ljudi, a misli na one koji su teški grješnici kao onaj dolje carinik. Farizej kaže da dva put tjedno posti, daje desetinu itd. Carinik se ne hvali, pa ne iznosi niti svoje grijehe. On se ne usuđuje podići glavu prema nebu nego zaziva Gospodina: Bože, smiluj se meni griješniku.

Na koncu Isus zaključuje: Ovaj (carinik) otičao je kući opravdan a ne farizej.  Farizej je donio pred Gospodina svoja djela, a carinik svoje srce. Zato je on on otišao pravedan a ne farizej. Mi se ne možemo spasiti po svojim djelima, posebno ne odnda ako nam ona služe samo zato da sebe istaknemo. Spašava nas jedino Božje milosrđe.

Na Sv. Misi u 11 sati bila je i svečanost krštenja za Vida Tonkovića, sina Tomislava Tonkovića i Sanje Krmec Tonković. Kumovali su Zvonimir i Miranda Kranjčević. Čestitamo!