Župni oglasi, Otočac, 4. studenog 2019.

U  ponedjeljak je Sv. Karlo Boromejski, biskup,  u utorak je Sv. Elizabeta, u srijedu je sv. Melanija, u petak je Sv. Gracija Kotorski, u subotu je Sv. Vitomir, u nedjelju je sv. Leon.

U ponedjeljak, prije podne svećenici Otočkog dekanata imaju svoj redoviti mjesečni sastanak. Glavna tema razgovora bit će formacija i priprema vjernika za slavlje – primanje sv. sakramenata. Približavamo se kraju crkveno-liturgijske godine molimo roditelje i vjeroučenike svih razreda da budu redoviti na nedjeljnim i blagdanskim sv. misama i vjeroučenike na katehetskim susretima. Tako se najbolje uvodimo u život vjere i pripremamo za sakramente. Bilo da već sami pristupamo sv. pričesti i ispovijedi, bilo da smo u tom vidu rijetki ili samo „prigodni“. Potrebno je da o toj temi češće nešto pročitamo u katekizmima ili drugim knjigama i priručnicima, u kršćanskoj literaturi.

Tečaj o braku za zaručnike počinje u četvrtak, 7. ov. u 19 sati i nastavlja se u petak, subotu i nedjelju.