Sv. Mise u Otočcu na Dušni dan, 2. studenog 2019.

U subotu na Dušni dan u župi Presvetog Trojstva u Otočcu slavili smo dvije Sv. Mise.

U 10 sati bila je Sv. Misa u kapelici Sv. Josipa na groblju u Gornjoj Dubravi, a u 18 sati Sv. Bila je u župnoj crkvi. U 10 sati na Gornoj Dubravi bilo je znatno veći broj ljudi. Misa je bila za sve pokojne župljane Otočca. Župnik je u homiliji istaknuo Dušni dan kao dan koji nas posebno potresa. Sjećamo se svojih pokojnika i oživljavamo mnoge uspomene na njih. Oni žive u našim mislima, u našim molitvama, u našoj ljubavi. Naši su dragi pokojnici završili svoj životni put na zemlji, oni se nalaze u jednome drugome stanju života, ali Isus pokazuje da ljubav prelazi svaku granicu, pa čak i onu granicu smrti i omogućuje međusobnu povezanost. Dan mrtvih ujedno je i dan živih, jer nas mrtvi pozivaju da razmišljamo o stanju kad i nas neće više biti i kad će novi naraštaji u svome životu oživljavati sjećanje na nas kao sjećanje i ljubav. Ovo je dan kada svi možemo oživjeti upozorenje o živima ovdje na ovoj zemlji, da sve ima svoj svršetak, pa i osobni život, bez obzira koliko nam bio drag. Zato je ovaj dan i dan živih!

Nakon Sv. Mise svi su prisutni zajedno sa župnikom pošli kod glavnog križa gdje je mnoštvo upaljenih svijeća i moliili odriješenje za pokojne. S osobitom pažnjom i osjećajem svi su sudjelovali u molitvi i obredu odriješenja.