XXXIII. nedjelja kroz godinu u Otočcu, 17. studenog 2019.

Nakon obilate kiše u noći od subote na nedjelju, 17. studenog 2019. osvanulo je relativno llijepo, ugodno vrijeme bez vjetra i padanja. To je vjerujemo potaknulo  veći broj vjernika da dođu na Sv. Mise koje su bile po uobičajenom rasporedu u 9, 11 sati, dočim  i navečer u 18 sati kad je već mračno, a kiša i nešto vjetra, nije moglo omesti samo one hrabrije i redovitije. Pjevanje su animairali redoviti pjevači.

Župnik je se u homiliji usredotočio na poruku evanđelja. U njemu Sv. Luka navodi kako je Isus videć kako se neki dive monumentalnosti i sjaju jeruzalemskog hrama upozorio ljude svog i svih vremena da se uzdam,o u lažne sigurnosti koje samo ljudsko djelo. Taj hram bit će razoren te aneće od njega ostati ni kamena na kamenu nerazrušen. To je sigurno bio za slušatelje veliki šok. No, Isus se ne zaustavlja samo na najavi propasti hrama. On je samo slika one propasti koja uključje i prelazi na govor o budućnosti svijeta. No,a to neće biti svršetak. Tek nakon toga slijedi ponovni  Kristov dolazak. Kada će to biti? To zaista ostaje skriveno, makar se u svijetu stalno događaju određena razaranja, rušenja, tjeskobe, progodni. Živeći u tom i takvom svijetu mi smo pozvani prije svega i jedino što je važno, a to je postojanost i vjernost Kristu. Po tome će nas on prepoznati. On želi da se mi osobno za njega opredjeljujemo, da se ne pokrivamo nekakvim paravanima koji samo izvana pokazuju našu vjeru. Potrebno je da ustrajemo u svjedočenju sa svojim osobnim  životom bez obzira što takvi često doživljavaju protivljenja i progonostva na različite načine, pa možda i od svojih najbližih. Druge nedjelje je svetkovina Krista Kralja. Dođimo na sv. Misu u što većem broju, ali i na poabožnost Euharistijskog klanjanja koje će biti u tijeku poslijepodneva. Osim u Otočcu, danas je bila i Sv.misa u Dabru, u 14,30s.