Proslava Sv.Cecilije zaštitnice crkvene glazbe

Na blagdana Sv. Cecilije, zaštitnice crkvene glazbe i liturgijskog pjevanja, koja se slavi 22. studenoga,  mješoviti zbor "Sv.Cecilija" naše župe Presvetog Trojstva u Otočcu  proslavili su svoju nebesku zaštitnicu misnim slavljem koje je predvodio  župnik i dekan mons.mr.Tomislav Šporčić. Na početku misnoga slavlja župnik se osvrnuo na život Sv. Cecilije, djevice i mučenice koja je braneći svoju čast i ljubav  prema Kristu bila spremna dati svoj život.

„Tako je potrebito u našim obiteljima i našim zajednicama, ljudi koji će biti spremni  davati svoj život i kad to zahtijeva od njih jako puno, kada zbog toga moraju trpjeti. Molimo da naše trpljenje ne bude uzaludno već da ga usmjerimo prema Bogu“, rekao je župnik Šporčić.

Zbor "Sv.Cecilija"  predvođen s.Ljubomirom Lešić i prof.Brankom Bernardi animirao je misno slavlje, a na kraju mise župnik se posebno zahvalio voditeljicama i orguljašici prof.Bernardi.

Proslava je završila zajedničkim druženjem uz zakusku u župnoj stanu.

(ib)