Otočac, 24. studenog 2019. – XXXIV. Nedjelja kroz godinu: ISUS KRIST - Kralj svega stvorenja

S ovom nedjeljom i svetkovinom slavimo i završetak ove crkveno-liturgijske godine. U našoj župi možemo reći veće tradicionalno i više godina u praksi da nakon Sv.Mise u 11 sati izložimo na oltar Pesveti Oltarski sakrement i imamo pobožnost Euharistijskog klanjanja do večernje Sv.Mise kojom zakljuačujemo današanju proslavu i svetkovinu. Molimo sve da u poslijepodnevnim satima dođu grupno ili osobno te seu tušoni pomoge Isusu prisutnom pod prikilikom kruha i iskažemo svoje osobito poštovanje. Vjeroučenici neka dolaze po razredima ovim redom: 15,00 – I. i II. raz. , u 15,.30 sati: III. i IV. raz. U 16,00 – V. i VI razred u 16,30 - 17 VII. od 17 – 17,30 VIII. – u 17, 30 – Zajedničko klanjanje te nastavak mise.

Od značajnijih svetaca ovaj tjedan – u subotu je Sv. Andrija apostol. U subotu, 30. ov.mj. u 11 sati u gospićkoj katedrali bit će zaređen za svećenika dosadašnji đakon Mario Kralj te za đakone bogoslovi Domagoj Tujmer i Igor Lulić. A druge nedjelje je I. nedjelja Došašća – Adventa. A poslije večernje Sv. Mise i druge nedjelje bit će paljenje Prve adventske svijeće. U drugi ponedjeljak počinju Sv. Mise zornice u 6,20 kako smo imali i prošlih godina.