Misa zornica u Otočcu

Danas, 02. prosinca 2019. u župnoj crkvi bila je redovita Sv. Misa - zornica u 6,20  sati. Lijepo je vidjeti veći broj vjernika koji dolaze i prije mise u većem dijelu, mole krunicu čekajući početak mise ili se neki ispovijedaju. Ne kasne niti ministranti iako je njima svaka minuta dragocjena, pa se poneki mora žurno oblačiti da to uspije prije odlaska pred oltar. Očiju sviju u njih su uprte. Raduju se njihovoj prisutnosti i marljivosti.

Župnik mons.mr.Tomislav Šporčić i jutros je govorio na temu evanđelja. Gospodine nisam dostojan da uđeš pod krov moj, Isus dolazi k nama, mi ulazimo u Njegov dom a On u naš dom. Neka ovo okupljanje bude radosno. Često smo skloni vidjeti i pričati ono što nije dobro, a manje ili gotovo ne vidimo koliko ima lijepih i zadivljujućih događanja kod grupa i pojedinaca u našoj neposrednoj blizini. Jedna od tako zadivljujućih događanja je svakako i kršćansko pripremanje za Božić sa sv. Misama - zornicama ali i toliko drugih lijepih i bogoljubnih čina. Pristupajmo čitavoj stvarnosti  sa zahvalnošću i duhovnom radošću - poručio je župnik.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođen s.Ljubomirom Lešić za orguljama.

I.B.