I. nedjelja Došašća i Nedjelja Krista Kralja

I. nedjelja Došašća u Otočcu
I ove nedjelje slavili smo tri Sv. Mise, i to u 9, 11 i 18 sati.
Na početku svake Sv. Mise vjeroučenici, pjevači i ministratni, pa i odrasli poslužitelji  sudjelovali su u paljenju svijeća.
Na prvoj Sv. Misi sudjelovao je i vlč. Jure Ladišić, a druge je služio sam Župnik. Pjevali su redoviti pjevači. Svaki zbor na
"svojim" misama.
U homiliji Župnik je govorio o temi svjetla koje je toliko naglašeno u vremenu Došašća. Svjetlo je temeljna ljudska potreba i veliki Božji dar. Ovo zemaljsko svjetlo na svoj način nas povezuje i prenosi u ono svjetlo koje  Gospodin daje i koje simbolizira sam život. Čovjek koji je u tami u strahu je. Zato već po samom svom bivanju teži za svjetlošću. Ljudi bez svjetla prepušteni su tjeskobi. Čovjek ako živi u tami može tjeskobno vikati, buniti se. Tako mnogi agresijom pokušavaju otjerati strah. Viču u mraku. Viču u mraku i tami vlastitih životnih poteškoća i problema. Viču zbog krivih puteva kojima su zalutali. Viču zbog prepreka preko kojih padaju. Viču zbog ljudi s kojima se u mraku sudaraju jer je još mnogo onih koji lutaju. Viču zbog onih koji svašta stavljaju na putu. Viču na one koji nisu upalili svjetla i označili puteve.
Početak došašća može biti početak jednog novog vremena. Trebamo se pripravljati za te razne nedaće koje nas mogu svakog časa zadesiti. Naš svijet, kolikogod nam se čini zbrkan i mračan, ima mjesta i trenutke mira, ljubvi i sigurnosti. Neka su svjetla zavaravajuća. Dobro bi bilo u ovom Došašću  ugasiti poneko svjetlo koje nas može zavarati. Tišina i molitva, sabranost u svojoj sobi, posebno u crkvi - zajednici vjernika dozvoliti da nas obasja Isusovo svjetlo te dobijemo poticaj za korak naprijed - da idemo radosno u Dom Gospodnji, koji je kao grad na gori.

Nedjelja Krista Kralja
Ona je bila predhodnica ovoj  prvoj nedjelji Došašća. Te nedjelje već po tradicionalnom običaju imali smo Euharistijsko klanjanje u tijeku čitavog poslijepodneva.
Evanđeoska Riječ nam je progovorila o snazi milosti obraćenja i kod samog razbojnika koji je s Isusom bio raspet. Ako je on zadobio milost obraćenja  to ujedno znači daje svaki čovjek pozvan obratiti se i da spozna Kristovu ljubav koju je na Križu pokazao prema svima.
Na klanjanje su dolazili vjernici osobno i po grupama. Posebno su u grupama dolazili vjeroučenici koje smo rasporedili po razredima, a zajedničko klanjanje  je bilo pola sata prije večernje Sv. Mise. Na njemu su posebno sudjelovali mladi župljani sa  svojim zborom Trinitas, te svi drugi koji dolaze na večernju sv. Misu. Ova svetkovina za našu Župu dobiva na posebnom značenju i zato jer je to jedini put u godini da imamo euharistijsko klanjanje u  čitavo poslijepodne. Zahvaljujemo svima koji su sudjelovali.