II. nedjelja Došaća u župi i gradu Otočcu

S drugom nedjeljom Došašća ušli smo u Advenat s puno radosti i ozbiljnog razmišljanja. Liturgijski nam je u tom vidu pomoglo čitanje iz proroka Izaije koji najavljuje dolazak Mesije na kojem će počivati duh Gospodnji, duh mudrosti i umnosti, duh savjeta i jakosti, duh znanja i straha Gospodnjeg. A u pripjevnom psalmu smo pjevali "U danima njegovim cvjetat će pravda i mir velik dovijeka". Ali s druge strane u Evanđelju predstavlja nam se Ivan Krstitelj kao onaj koji poziva na pripravljanje puteva Mesiji koji će krstiti "Duhom Svetim i ognjem". Potrebno je donositi plodove svoga života. Stablo koje ne rađa baca se  u peć. Prisutna je dakle s jedne strane radost s druge ozbiljnost. Trebamo to pokazivati u liturgijskim slavljima ali i u svakodnevnom životu. Žurba za nabavom i uređenjem vanjštine ne smije biti zapreka da i sebe osobno pripremimo. To smo na osobiti način naglasili roditeljima VII. i VIII. razreda koje smo posebno pozvali na Sv. Misu u 11 sati, ali drugima u 9 i 18 sati.

Sve tri grupe pjevača koji su animirali pjevanje na svojim redovitim misama skladno i u duhu liturgije Došašća izvodili su glazbene dionice. Nakon Sv. Mise u 11 sati posebno su se sastali s gore spomenutim roditeljima. Njih smo najozbiljnije pozvali, a tako pozivamo i druge da ovih dana ne izostavljaju zajedništvo u bogoslužju Crkve, da se uključe na Sv. Mise - zornice kad je to moguće. No, na posebni način svi se pripeme, roditelji kao i njihova djeca i drugi ukućani na adventsko-božićnu ispovijed koja će biti u petak, 20. prosinca u17 sati za odrasle te u subotu, 21. prosinca u 9 sati za vjeroučenike. Nakon večernj Sv. Mise bilo je svečano paljenje druge adventske svijeće na Trgu Dražena Bobinca uz prisustvo gradskih  vlasti te mješovite pjevačke skupine FD Otočac Gpouotočac pod vodstvom gđe Verice Dasović.

Foto: Fotoklub Otočac

Župa Otočac