Svetkovina Bezgrešnog začeća BDM na Poljicima

Na današnji dan Crkva liturgijski slavi svetkovinu Bezgrješnog začeća Blažene Djevice Marije. Ovom svetkovinom slavi se Božju milost i Njegova Mudrost kojom je odlučio Kristovu Majku očuvati od svake ljage istočnoga grijeha, te je tako učinio dostojnom Majkom samoga Boga.

Svetu misu u 11,00 sati na Poljicima u crkvi Bezgrešnog začeća Blažene Djevice Marije predslavio je mons.mr.Tomislav Šporčić dekan i župnik otočki, a pučko pjevanje predvodila je s.Judita Podnar.

Blagdan Bezgrešnog začeća Blažene Djevice Marije poziva nas da postanemo prostor posebnosti kakav je bila Marija, jer je jedino takav poseban prostor kadar utjeloviti Krista u srcu. Imajmo tu žarku želju da se Krist utjelovi u nama i da po nama Krist bude ne samo utjelovljen, nego i rođen u cijelom svijetu i okruženju gdje živimo - kazao je propovjednik.

I.B.