Blagdan Sv. Stjepana, prvomučenika u Otočcu, 26. prosinca 2019.

Današnji blagdan u Otočcu slavili smo s tri Sv. Mise. Mise je predvodio Župnik. U 11 sati koncelebriao je i vlč. Jure Ladišić. Pjevanje su predvoidli redoviti pjevači. Na misi u 11 sati bio je svečani blagoslov trokraljske vode za blagoslov kuća. Na ovoj Misi sudjelovao je veliki broj vjernika. To je bilo i za očekivati jer su župljani donijeli vodu za blagoslov. Na to je Župnik proslih blagdana češće naglašavao i pozivao. U homiliji je govorio o Sv. Stjepanu. On je svojim svjedočanstvom i mučeništvom na posebno izraziti način označio put Crkve i svakog osvjedočenog vjernika.Naime, njegovo svjedočanstvo na samom početku Crkve možemo gledati kroz tri vida. On je svjedočio svojim riječima - propovijedanjem, zatim svojim služenjem siromasima i potrebnima, te velikim opraštanjem naprijateljima moleći Gospodina da im oprosti jer nezanju  što čine. Ta tri vida kršćanskog djelovanja u Crkvi ostaju temeljno važna za sva vremena.