Blagdan Sv. Marije Bogorodice i Svjetski dan mira

Večernju svetu misu u 18 sati, u crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu na blagdan Sv.Marije Bogorodice, na Novu godinu kada se obilježava i Svjetski dan mira, euharistijsko slavlje predvodio je župnik i dekan otočki  mons.mr.Tomislav Šporčić u zajedništvu s don Jurom Ladišićem pastoralnim suradnikom za slijepe i slabovidne.

U svojim razmišljanjima župnik je kazao: Pred nama je Nova godina a ujedno i Svjetski dan mira. Marija je uzor djelovanju i promišljanju Božje riječi. Marija je majka crkve, rodivši Isusa postala je početak boljega svijeta. Mi kao kršćani mi imamo temeljni razlog da vrijeme pred nama je novo, da živimo život kako nam je Bog objavio u Isusu Kristu. Bog zaslužuje našu hvalu, molimo za domovinu mjesto u kojem živimo. Današnji blagdan je obilježen vanjskim proslavama, a vjernici ga slave kao dan posvećenja Mariji. Naš je pogled usmjeren prema nebu, ono što se ne može predvidjeti to Bog pripljavlja onim koji su vjerni. Radost se živi u zajedništvu, vrhunac tog zajedništva je Sveta misa. Današnji dan mira ovisi o svakom od nas, nova je godina nova šansa. Crkva nije svrha samoj sebi nego da navještava Evanđelje - kazao je župnik.

Euharistijsko slavlje animirao je sjemeništarac Kristijan Pajdaković na orguljama.

I.B.