Proslavljen blagdan Krštenja Gospodinova

Dana, 12.siječnja, na blagdan Krštenja Gospodinova u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu središnju svetu misu u 11,00 sati predvodio je i propovijedao župnik i dekan otočki mons. Tomislav Šporčić.

Blagdanom Krštenja Gospodinovog završava Božićno vrijeme i počinje vrijeme kroz godinu. Nakon Isusova Krštenja nebo se otvorilo, pojavio se golub i govorio Isus je sin moj ljubljen i u njemu mi sva milina. Na današnji dan krsti se veći dio djece, i u našem krštenja Bog je objavio da smo mi njegova djeca da nas On ljubi. Zajedništvo za nas vjernike crkve je vrlo važno. Osamljenost je teška bolest, ljudi trpe od samoće. Kod nas je većina starog stanovništva, ljudi su većinom stari i bez djece. Danas posebno iz našim sela i centara mladi odlaze, starci ostaju sami. Danas je virtualno zajedništvo s mobitelom. Poruka kršćanstva stvara zajedništvo s Bogom i ljudima. To je krštenje, zajedništvo ulazak u Zajednicu vjernika. Daleko od oka, daleko od srca to je činjenica. Kakva sablazna riječ da se u crkvu ide lizati oltare. Na što smo mi došli da će pola kršćana to reći, kako se mi to izražavamo o našoj vjeri, o našoj Crkvi. Sveta misa je zajedništvo s Bogom i ljudima. Danas je nestalo pričanje ispred crkve poslije mise, plesala se kola ispred crkve poslije važnijih blagdana. Kad odlazimo pozdravimo jedni druge, nemojmo bježati čim prije iz crkve. Uskoro nam dolazi Fabijanova, duhovna obnova, svakog dana će biti župni susreti, taj program imamo 16 godina. Nema zajedništva u vjeri gdje moli samo dijete bez tate i mame. Bježimo od zajedništva vjere. Duhovna obnova je zajedništvo vjere. Krstimo se vodom i Duhom Svetim. Voda je vidljivi znak nevidljive Božje milosti. Bog hoće da naš djela budu vidljiva, svjedoči svoju vjeru. Otvori svoja usta, treba izdržljivosti, strpljivosti. Oni koji kažu da su vjernici u duhu moraju svjedoči svoju vjeru. Bez vode nema života, svaki život je voda. U pustinji nema života jer nema vode. Učinimo što mi možemo - kazao je župnik.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor Sv. Cecilija predvođen s. Ljubomirom Lešić, a za orguljama bila prof. Branka Bernardi.

I.B.