Proslava V. nedjelje kroz godinu u crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu

Slavljene su tri Sv. Mise kako je to i drugih nedjelja. Na prvoj Sv. misi u 9 sati sujdjelovao je najveći broj vjernika. Među njima bio je veći broj djece i njihovih roditelja.  Na kraju Sv. Mise župnik je dao mogućnost svima koji nisu bili na Misi na Sv. Blaža da mogu pristuptiti i blagosloviti grla po zagovoru Sv. Blaža. To je malo duže potrajalo, ali su svi strpljivo čekali koji nisu bili na Misi na Sv. Blaža po čijem se zagovoru čuva od bolesti i svakog drugog zla kako se moli u molitvi blagoslova. Pjevanje na Sv. misama su predvodili redoviti pjevači.

Na misi u 11 sati bilo je nešto manje vjernika. Ova Sv. Misa manje je posjećena jer jedan dio vjernika koji  redovito dolazi na ovu misu dolazi na večernju. I večernja Sv. Misa ima svoje redovite posjetitelje. Župnik je u homilijama govorio o temi evanđelja u kojem Isus kaže: "Vi ste sol zemlje. Ako sol obljutavi čime će se osliti. Onda se baca i van i ljudi po njoj gaze. Ne užiže se svjetljika da se stavi pod sud nego na svijećnjak da svijetli svima koji su u kući" .Kao što sol ne može biti neslana, tako ni Isusov učenik ne može sakriti svoju bit. Svjetlo i postoji zato da svijetli svima. Tako i kršćani trebaju biti upadljivi po pouzdanju u Boga i po dobrim djelima. Iako možemo skromno misliti da nismo ništa bolji od drugih. Evanđelje jasno kaže da ne možemo sami od sebe određivati smisao našega bića. Ako smo kršćani onda smo ujedno i sol koja svijetu daje novu kvalitetu života. Ako smo kršćani onda i drugima svijetlimo da ljudi lakše pronalaze put do pravih vrijednosti. Molimo se Bogu da se to što bolje ostvaruje i preko nas osobno, preko naših vjeničkih zajednica, preko Crkve u cjelini ali i pojedinačnih biskupijskih, posebno župnih zjednica.