Djelatnici Caritasa Gospićko - senjske biskupije u pohodu Domu za starije i nemoćne u Otočcu

Danas, 12. veljače 2020. djelatnici Caritasa Gospićko-senjske biskupije pod vodstvom gđe Kate Matanić pohodili su Dom za starije i nemoćne u Otočcu. S njima je u pratnji došao i župnik otočki mons. Tomislav Šporčić. Na samom početku Župnik je uz kratko bogoslužje Službe Riječi podijelio sakrement bolesničkog pomazanja i Sv. Pričesti svima koji su izrazili spremnost i želju. Ali i svi drugi sudjelovali su u Službi Riječi, pjesmi i molitvi.

Župnik je govorio o poruci pape Franje koju je uputio za Dan bolesnika, a koji se u čitavoj crkvi slavio jučer na blagdan Gospe Lurdske. Papa je svoju poruku naslovio riječima evanđelja "Dođite k meni svi koji ste izmoreni i opterećeni i ja ću vas odmoriti" (Mt 11,28). Upravo taj "dođite k meni" očituje milosrdno Isusovo ponašanje prema ranjenom čovječanstvu, onaj njegov pogled koji prodire u dubinu, koji prihvaća i nježno liječi. Papa je uporuci istaknuo pristup bolesniku koji, osim liječenja tijela, zahtjeva brigu o osobi i njegovoj obitelji, oslabljenoj tom kušnjom. Papa Franjo, osim toga, podsjeća da Isus poziva one koji trpe da dođu k Njemu poradi utjehe i odmora; u njegovusu srcu siromašni, bolesni, grješnici, oni stavljeni na rub društva zakonima i ugnjetavačkim društvenim sustavom, a koji u Njegovoj riječi pronalaze nadu. Njegov pogled ide u dubinu, prihvaćajući svaku osobu, ne odbacujući nikoga. Nakon duhovnog dijela programa djelatnici Caritasa podijelili su svima počašćenje voćem, kolačima i napitcima. Svi su se zajedno sa  župnikom zadržali u razgovoru sa štićenima doma.