Donosimo detaljan popis emitiranja svetih misa na različitim platformama gdje možete pratiti Sv. Misu uživo

Povodom objave HBK da se u Hrvatskoj od petka ukida javno slavljenje svetih misa, odlučili smo vam na jednom mjestu donijeti korisne linkove na kojima možete uživo (u video ili audio obliku) pratiti slavlje svetih misa iz Hrvatske i svijeta.

*Popis će se po potrebi proširivati, a čitatelje pozivamo da nam pošalju nove korisne informacije o prijenosima svetih misa s drugih lokacija.

Videoprijenosi na internetu:

• Vatikan – svako jutro u 7 sati papa Franjo slavi svetu misu u Domu sv. Marte. Videoprijenos mise, ali i općih audijencija te molitve Angelusa možete gledati OVDJE.
  • Zagreb
    • Hrvatsko katoličko sveučilište svakog će dana u 12 sati, počevši od danas, prenositi svete mise uživo na svom YouTube kanalu koji možete pratiti OVDJE.
    • Župa Marije Pomoćnice na Knežiji prenosit će svakodnevnu misu u 18:30. Prijenos možete pratiti na You Tube kanalu Nove Eve.
  • Međugorje – prijenos uživo večernjeg programa (od 17 sati) koji uključuje svetu misu te različite pobožnosti možete pratiti OVDJE i OVDJE.
  • Split – svakoga dana svetu misu prenosi i Župa Pomoćnice kršćana na Kmanu. Videoprijenos možete od 17 sati pratiti OVDJE.
  • Dubrovnik – Dubrovačka biskupija osigurala je videoprijenos svete mise uživo nedjeljom u 10 sati. U četvrtak, na svetkovinu sv. Josipa, sveta misa prenosit će se u 18 sati. Od ponedjeljka do subote u 20 sati prenosi se molitva ispred oltara Gospe od Porata u katedrali Gospe Velike. Petkom će se uživo prenositi Križni put iz Katedrale u 20 sati. Prijenose možete pratiti OVDJE i OVDJE.
  • Sisačka biskupija – Sisačka biskupija organizira izravan prijenos nedjeljnih misa putem svojih mrežni stranica te Facebook i YouTube kanala biskupije. U nedjelju, 22. ožujka prijenos će se održati u 8 sati iz kapele bl. Alojzija Stepinca u Velikom Kaptolu, a u nedjelju, 29. ožujka, u 9 sati iz kapele sv. Katarine u Strušcu.
  • Berlin – Hrvatska katolička misija u Berlinu svakog dana će emitirati od 18 sati molitvu krunice (petkom križni put) te potom od 18:30 euharistijsko slavlje. Nedjeljom je prijenos pak organiziran s euharistijskog slavlja koje se održava u 11.30. Prijenos možete pratiti OVDJE.
  • Beogradska nadbiskupija – iz nadbiskupije su pozvali sve vjernike da svakog dana u 18 sati prate svetu misu putem videolinka na internetskoj stranici nadbiskupije te na njihovoj Facebook stranici.
  • Subotička biskupija – sveta misa prenosit će se uživo iz Franjevačke crkve u Novom Sadu: radnim danom u 18 satisubotom u 17:30 na mađarskom, u 18:30 na hrvatskom; nedjeljom od 8:30 na hrvatskom te od 10:15 na mađarskom. Prijenos možete pratiti OVDJE.
  • Vukovar – iz župe sv. Filipa i Jakova javljaju kako će se u petak, 20. ožujka, uživo u 18 sati, na svojoj Facebook stranici, prenositi pobožnost križnog puta nakon čega će uslijediti sveta misa. U nedjelju, 22. ožujka prenosit će se euharistijsko slavlje u 11 sati.
  • Prijenose uživo tradicionalne latinske mise iz različitih crkvi i u različito vrijeme moguće je pak pronaći OVDJE.

Radijski prijenos:

• Hrvatski katolički radio svakodnevno će prenositi svetu misu u 7 sati iz župe Uznesenja Blažene Djevice Marije u Remetama u Zagrebu.
  • Radio Marija također svakodnevno nudi prijenos svetih misa, ali i različitih pobožnosti kao što su Gospina krunica, krunica Božjeg milosrđa, časoslov i križni put. Detaljniji raspored prijenosa svetih misa možete pogledati OVDJE.

Televizijski prijenos:

• Laudato Tv svakoga dana prenosi slavljenje svete mise u 7 sati te večernje u 18:30 iz svetišta Majke Božje Remetske u Zagrebu. Svete mise nedjeljom su u 10:30.
  • Hrvatska radio televizija (Prvi program HTV-a i Prvi program Hrvatskog radija) nastavit će prenositi nedjeljna euharistijska slavlja u 10 sati. Za razliku od stanadardne prakse da se svake nedjelje misa prenosi iz druge župe u Hrvatskoj, zbog koronavirusa misna će se slavlja prenositi iz samostanske kapele sestara karmelićanki Božanskog Srca Isusova na zagrebačkom Vrhovcu.

Tino Krvavica | Bitno.net