Velika subota - dan Kristova otpočinka u grobu

Velika subota je dan Kristova otpočinka u grobu i treći dan vazmenog trodnevlja.

Crkva u molitvi kod groba čeka Gospodina: vjernici ( tko može - crkva je otvorena ), pojedinačno ili roditelji s djecom dolaze preko dana, u slobodno vrijeme, posjetiti "Isusov grob".

Oltar ostaje simbolično nepokriven, misa se ne slavi niti se pričešćuje. U obiteljima se mirno sprema za uskrsnu svetkovinu i svaki vjernik nađe vremena da u tijeku dana pohodi svečano urešeni Isusov grob u crkvi.

Tako Crkva ulazi u vazmeno bdjenje koje počinje navečer u 20,00 sati ( svećenici služe misu ) ove godine zbog pandemije Covid-19 bez vjernika i bez blagoslova ognja ispred župne crkve, ali biti će hvalospjevom uskrsnoj svijeći, služba čitanja i Euharistija, te na kraju blagoslov uskrsnih jela koje vjernici neka pripreme u 21,00 sat na svojim stolovima i prate misu putem naše Facebook stranice, a sutra svetu misu  u 11,00 sati također putem Facebook stranice portala Glas Gacke ili preko radio valova Hrvatskog radija Otočac.

I.B.