Otočac, 12. srpnja 2020. – XV. Nedjelja kroz godinu: Župni oglasi

U ponedjeljak slavi se Bl. Dj. Marija Bistrička, u utorak je Sv. Kamilo, osnivač reda za dvorbu bolesnika, u četvrtak je Bl. Dj. Marija od brda Karmela ili Karmenica. Proslava župne zaštitnice u Kuterevu. Svečana Sv. Misa bit će u 11 sati, i poslije podne u 18 sati. Mi u Otočcu imamo također pokrajnju kapelicu i oltar Gospe Karmelske. Sv. Misu ćemo imati u 9 sati prije podne. Ovaj blagdan najsvečanije se proslavlja u katedrali u Senju.  Svečanu Sv. Misu predvodit će biskup šibenski mons. Tomislav Rogić, a sudjelovat će kanonici Stolnog Kaptola Sv. Marije, u utorak će u Gospiću biti blagoslov kamena temeljca za zgradu – samostan sestara karmelićanki. Svečanosti će nazočiti apostolski nuncij u RH.

Svete mise u župnoj crkvi u Otočcu u mjesecu srpnju i kolovozu  redovito se slave radnim danom u 18,30 te nedjeljom i blagdanom u 8,30 i 10 sati.

Vjenčanja su redovito subotom navečer i krštenja nedjeljom u 10 sati.