Sv. Mise XXI. nedjelje kroz godinu

U nedjelju, 23. kolovoza 2020. slavili smo XXI. nedjelju kroz godinu. Slavljene su dvije sv. mise. Prva u 8,30 i druga u 10 sati. Pjevanje su predvodili redoviti pjevači. U 10 sati bilo je krštenje trećeg djeteta Bruna obitelji Miroslava Draginića i  Sandre r. Ilić, te sina Bruna obitelji Danijela Nikšića i Brigite r. Benčić.

Župnik je u homilijama tumačio evanđelje. U evanđelju je Isus postavljao pitanje apostolima što govore ljudi  tko je On i što kažu sami apostoli tko je Isus. Petar je odgovorio: Ti si Krist, sin Boga života. I nakon toga Isus hvali Petra te mu izjavljuje da je Petar - stijena na kojoj će On izgraditi Crkvu i paklena je vrata neće nadvladati. Važno je što je vidjeti što kažu drugi o Isusu. Još je važnije što kažu apostoli. No, ovdje je također vrlo važno vidjeti da isus spominje Crkvu. Na toj stijeni - Petru Isus će izgraditi Crkvu. Mi ne vjerujemo samo u Isusa kao povijesnu osobu. Vjerujemo u njega i kao onog koji je prisutan u svojoj Crkvi. Mi Isusa tražimo i slavimo u Crkvi, slušanju Njegove Riječi, u slavlju njegovih sakramenata.