Dvadeset i deveta nedjelja kroz godinu. Misijska nedjelja.
Središnju svetu misu u 11 sati predvodio je župnik mons. Tomislav Šporčić.
U svojim razmišljanjima župnik je kazao - Dajte caru carevo, a Bogu Božje. Taj Isusov odgovor političari iskrivljuju kako kome paše. To ne znači da, se vjernici ne mogu baviti politikom. Ako caru pripada novac, Bogu pripada čovjek. Svaki čovjek u sebi nosi savjest, svoju sliku, i današnje vrijeme je krizno, mučno, teško. Zato kršćanin ne smije ovozemaljskoj vlasti prepustiti ono što pripada Bogu. Svi smo mi sredstvo u Božjim rukama, ali državne vlasti nebi smjele svojatati vlast nad čovjekom. Stara poslovica kaže - Novac je dobar sluga ali loš i opasan gospodar. Čovjek se treba klanjati i služiti jedino Bogu. Društvo bez Boga je neljudsko. Svojim osobnim životom moramo svjedočiti Bogu.
Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor Sv. Cecilija predvođen s. Ljubomirom Lešić za orguljama.
Današnja prikupljena milostinja ide za Misije.

(ib)