Vjenčanje Mirka Perković i Ivane Krpan

U subotu, 17. listopada 2020. u župnoj crkvi - Otočac bilo je slavlje sakramenta vjenčanja za zaručnika Mirka Perković iz Letinca i Ivane Krpan iz Otočca. Svjedoci su bili Miro Perković i Sandra Dujmović.

Sv. misu i obred vječnja predvodio je župnik T. Šporčić. On je u homiliji govorio o bračnoj ljubavi koja počima od prvotne zaljubljenosti koja nam može izgledati kao iz bajke i koja je redovito kratkotrajna i prolazna. Ljubav nije osjećaj . Brak je izbor vaše volje i konačna odluka da se jedno drugom darujete potpuno, svjesno i slobodno. Možda se neće svatko složiti da je brak izbor i odluka razuma. U našem se društvu širi pogrešno shvaćanje da je ljubav samo osjećaj, emocija.. ...isto što i zaljubljenost. Vjenčati se u crkvi i vjerovati u sveti sakrament ženidbe, znači biti apostol ljubavi u ovom svijetu. Da bi to mogli biti, potrebno je prije svega gajiti i prakticirati molitveni život, kako osobni tako i zajednički, posebno u zajedništvu vjernika - Crkve koja se okuplja i moli zajedno.

Želimo našim zaručnicima sretan brak u sve dane njihova života.