Otočac,1. studenog 2020. – Svetkovina Svih svetih - XXXI. nedjelja krozgodinu

Današnja Svetkovina Svih Svetih je blagdan prvoga reda. Ona je zapovjedni blagdan koji redovito pada u tjednu, te je i državni blagdan.  Ove godine je nedjelja. Pozvani smo i dužni kao vjernici sudjelovati na sv. misi. Sv. mise su u župnoj crkvi u Otočcu nedjeljnog rasporeda: u 9, 11 i 18 sati. Nastojimo prije svega doći na Sv. Misu.

Sutra je Dušni dan – spomen svih vjernih mrtvih.

U  10 sati kod velikog križa na groblju u Dubravi imat ćemo kratku Službu Riječi i odrješenje za pokojne.

U 11 sati bit će sv. misa u crkvi Majke božje u Poljicima i nakon toga pohod - odrješenje za pokojne na groblju u Poljicima.

U 18 sati bit će sv. misa u župnoj crkvi za sve pokojne župljane.

U utorak je Sv. Martin iz Porresa, u srijedu je Sv. Karlo Boromejski, u četvrtak su srijemski mučenici.

U ovom tjednu, a ove godine po dozvoli pape Franje, radi ograničenih mjera Covida 19, možemo u tijeku čitavog mjeseca studenoga dobiti potpuni oprost, koj se može namijeniti samo za pokojne. Propisana djela za dobivanje ovog oprosta su: pobožni pohod crkvi, u kojoj treba izmoliti Očenaš i Vjerovanje, dodavši ispovijed i pričest te molitve na nakanu Sv. Oca.

Sv. Mise za pokojne možete naručivati i telefonski svaki dan  poslije  nedjelje i blagdana.