Betlehemsko svjetlo mira u Otočcu

U utorak,  15. prosinca 2020., u župu Presvetoga Trojstva u Otočcu Betlehemsko svjetlo mira su unijeli hodočasnici udruge Sv. Rok.  Betlehemsko svjetlo su preuzeli nakon mise zornice u Brinju, te su se uputili prema Otočcu gdje ih je dočekao župnik Tomislav Šporčić. Zajedno su pošli u crkvu radosno pjevajući „Visom leteć“. Nakon upućene molitve Gospodinu  i blagoslova svjetlo su položili u krstionicu.

Neka ovo svjetlo unese mir u našu crkvu i među njene vjernike.

Neka ovo svjetlo unese mir u našu općinsku upravu i među njene djelatnike.

Neka ovo svjetlo unese mir u naš vrtić i među njegove korisnike i djelatnike.

Neka ovo svjetlo unese mir u našu školu i među njene učenike i djelatnike.

Neka ovo svjetlo unese mir u našu zdravstvenu ustanovu i među njene djelatnike i korisnike.

Neka ovo svjetlo unese mir u naše tvrtke i među njezine djelatnike.

Podno krstionice se nalazi lampion (svijeća) s kojega vjernici mogu prenijeti svjetlo za svoj dom. Pokraj lampiona priređeni su i štapići s kojima se možete poslužiti pri paljenju svojih lampiona. Naša crkva je otvorena od 6 do 19 sati, u tijeku cijeloga dana slobodno možete doći uputiti svoje molitve Gospodinu i zapaliti Betlehemsko svjetlo za svoj dom. „Isto kao što Svjetlo ide iz ruke u ruku, tako neka raste i mir od čovjeka do čovjeka“.

Na kraju mons. Tomislav Šporčić se zahvalio hodočasnicima za trud i žrtvu kojim su obradovali našu župnu zajednicu.

Foto: AM, JJ