Pješačko hodočašće članova udruge Sv. Roka

U utorak, 16. ožujka o. g. nakon sudjelovanja na Sv. Misi oko 8 sati sedam članova hodočasničke udruge Sv. Roka krenuli su pješice na hodočašće u Nacionalno svetište Sv. Josipa u Karlovac. Ova hodočasnička grupa ostvarila je mnoga druga pa i duža hodočašća. Tako su hodočastili još u većem broju u Međugorje, Trsat, Solin, Mariju Bistricu, Senj više puta i u Udbinu.

Ovu godinu Crkva je preko pape Franje proglasila godinom Sv. Joisipa. Tu godinu papa je odredio da traje od blagdana Bezgrešnog začeća 2020. do sljedećeg Bezgrešnog začeća, 8. prosinca 2021. Papa je odabrao ovu godinu stoga jer se ove godine navršava  150 godina odkako je Sv. Josip odabran da bude zaštitnik čitave Crkve. Hrvatski narod Sv. Josipa štuje kao svoga zaštitnika od 1987.g.

Lijepo je da su naši župljani i na ovaj način htjeli učiniti toliku žrtvu štujući Sv. Josipa.

Želimo im sretno i blagoslovljeno!