Treća vazmena nedjelja

Središnju svetu misu u 11 sati predvodio je župnik mons.Tomislav Šporčić.

Za život je potrebno neprestalno učenje. Isus je uskrsno, nakon svih muka njegovo tijelo nestalo iz groba. Duh se ne može vidjeti.  Isus nam daje vjeru, s njim se moramo susretati, u euharistiji, svetoj misi, zato moramo slušati istu temu prikikom svih obreda. Ako je susret s Isusom bio trik onda bi se moglo reći da se nešto vijelo, vidjeli su nešto čega nije bilo, uskrsnuo i duhom i tijelom, uskrsnuće se stvarno dogodio, pristupati evanđelju cijeli život, treba uporan biti, treba govoriti o crkvi, moliti, vjerovati, biti predan Bogu. Nauči se pokleknuti u Crkvi, lijepo se prekriži, i tijelo uključi u molitvu i duhom i tijelom. I tijelo i duh su identitet jedne osobnosti, ako pokušamo odvojiti tijelo od duha možemo doći u opasnost.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor Sv.Cecilije predvođen s.Ljubomirom i za orguljama prof.Branka Bernardi.

/ ib /