Sv.Josip Radnik proslavljen u samostanskoj kapelici u Otočcu

U samostanu sestara Presevetog Srca Isusova u Otočcu služena je sveta misa 01.svibnja u 10,30 sati, u kapelici sv.Josipa Radnika, predvoditelj je bio vlč. Andrija Kekić župnik iz Sinca.

Sv. Josip je radom svojih ruku uzdržavao Isusa i Gospu. Radnik je u kršćanstvu bio častan već po Isusu Kristu koji je radio i tako posvetio rad, pa onda po Blaženoj Djevici Mariji i Sv. Josipu. U Josipu imamo trajno nadahnuće kako se odnositi prema obitelji i svakidašnjim dužnostima. Sv. Josip je u radu nalazio svoju sreću. Radio je s voljom, radošću, zadovoljstvom, a od svega više, s ljubavlju, jer je bio svjestan da tako provodi volju Božju.. Radom je oplemenio svoju dušu i srce, na taj način stjecao je zasluge za nebo i dokazivao svoju ljubav prema Mariji i Isusu. Zato Crkva nastoji podići crkve Sv. Josipu Radniku.

Otočkim časnim sestrama došle su i č.s. iz Gospića da uveličaju proslavu Sv.Josipa Radnika.

Časne su pjesmom uveličale misno slavlje.

I.B.