Otočac, 2. svibnja 2021. - V. vazmena nedjelja: Župni oglasi

Započeo je mjesec svibanj. U svibnju smo pozvani obavljati svibanjske pobožnosti s redovitom molitvom krunice na čast Bl. Djevice Marije.

U župnoj crkvi u Otočcu imamo svakodnevno sv. mise i prije mise molitvu krunice. Ovaj svibanj je u godini koju slavimo kao godinu Sv. Josipa. Stoga u svibnju možemo se više i njemu posvetiti.

U ponedjeljak je sv. Filip i Jakov. U nekim župama još po nekadašnjem  kalendaru proslavlja se Našašće sv. Križa. Tako se i u Križpolju u ponedjeljak slavi zaštitnik župe. U utorak je sv. Florijan, zaštitnik vatrogasaca, u petak je sv. Dujam (Duje), u subotu je Bl. Djevica Marija – Posrednica.

Župni vjeronauk za krizmanike: osim obveznog nedjeljnog dolaska na sv. mise i katehetski susret: a razred treba dolaziti srijedom, b i c razred četvrtkom u 16 sati. A oni koji su premalo dolazili (neki gotovo pa ništa) trebaju dolaziti u srijedu i u četvrtak.

U subotu smo proslavili sv. Josipa radnika posebno u kapelici sv. Josipa u Dubravi.