Krštenje vjeroučenika

U ponedjeljak na blagdan Majke Crkve u župnoj crkvi Presvetoga Trojstva krstili smo trojicu vjeroučenika naše župe. Bili su to:  Marko Šajnović, Mario Jurković IV. razred i Mira Jurković VIII. razred. Mira i Mario su brat i sestra. Oni žive u Zalužnici, a  Marko živi Podumu.

Ovi dijelovi naše župe su najviše udaljeni od crkve. Pješke je predaleko da bi se dolazilo  češće na misu i vjeronauk. No, u pripremi, za ovaj sakramenat nakon čega će slijediti Sv. Potvrda za Miru i Prva pričest za Marka i Marija.  Oni su dolazili i nastojali se pripremiti, kako sa svojim roditeljima tako i s kumovima.

Vjerujemo da će ovo biti dobar poticaj za sve druge koji manje više žive u istim uvjetima. Po sakramentu krštenja postajemo djeca Božja, članovi Crkve. Dobivamo uvjete da možemo slaviti i primati druge sakramente. U zajedništvu Crkve svi imamo svoje mjesto i značenje. I Crkva je pozvana da naviješta evanđelje i okuplja sve oko ljude.

Na misi su pjevali članovi Dječjeg zbora "Anđeli" pod vodstvom s. Ljubomire Lešić.

Na kraju sv. mise župnik je čestitao krštenicima predavši svakom knjigu: Michael Armour "Biblija za djecu"

(Varaždin, 2020)