Otočac, 4. srpnja 2021. XIV. nedjelja kroz godinu: Župni oglasi

Sutra je spomendan slavenskih apostola: Sv. Ćirila i Metoda; u utorak je sv. Marija Goreti, u petak je Bl. Marija od Propetog Isusa Petković; i u nedjelju sv. Benedikt.

Spomendan braće Sv. Ćirila i Metoda kao i spomen sv. Benedikta posebno su značajni za župu Otočac. U našoj župnoj crkvi imamo po jedan prozor vitraj za Sv. Ćirila i Metoda te jedan vitraj Sv. Benedikta. Naš Otočac i senjska biskupija u prošlosti pod koju je pripadao i Otočac, posebno su bogati sa glagoljskim spomenicima, koji nas na posebni način povezuju sa sv. Ćirilom i Metodom.  U Otočcu su u srednjem vijeku živjeli i djelovali redovnici – benediktinci koji su, kako stoji na Bašćanskoj ploči, imali crkvu sv. Mikule (Nikole). Ta njihova crkva po ustanovljenju otočke biskupije 5. ožujka 1460. postala je i katedralna crkva iste biskupije.

Ove godine Crkva, po prvi put, preko pape Franje, proslavlja i svjetski Dan djedova i baka i starijih osoba (i to u nedjelju, 25. srpnja 2021.)