Otočac, 29. kolovoza 2021. – XXII. nedjelja kroz godinu

Nedjelja je i mučeništvo sv. Ivana Krstitelja, sutra je spomendan Rimskih mučenika, u petak je sv. Grgur Veliki.

U tijeku ljetnih mjeseci (srpnja i kolovoza) odredili smo da nedjeljom sv. mise budu po drugačijem rasporedu (u 8,30 i 10 sati). Iduća nedjelja je već prva nedjelja u rujnu. Za sada, zaključno do nedjelje, 12. rujna neka raspored ostane kao i u tijeku ljetnih mjeseci. Tada ćemo objaviti kako će biti dalje.

U vezi radova na tornju o čemu su se obilato zabrinuli neki portali molimo župljane i vjernike župe Otočac da se ne uznemiruju, jer za to  nemaju razloga. Župnik je učinio sve što se od njega tražilo, što je bio dužan učiniti, a to će činiti i dalje.  Na crkvenim objektima u dogovoru s biskupijama i  potrebnim državnim institucijama radi već 50 godina. I nikad mu nije bilo potrebno da mu pomažu „samozvani  dušobrižnici“ (navodni znaci). Ako bi župnik ili bilo tko drugi nešto pogriješio protiv institucija onda bi one na to reagirale ili će reagirati. Sve što je za sada bilo potrebno izvijestili smo i  Župno Pastoralno vijeće i biskupiju. To smo objavili i na našoj župnoj stranici. Nemamo potrebe za nekim većim objavljivanjem.