Proslava XVIII. nedjelje kroz godini u župi Otočac i Dabar

U nedjelju, 10. listopada u Otočcu su po običaju slavljene dvije svete mise. Prva sv. misa u 9 sati bila je znatno posjećenija, sudjelovao je veliki broj vjeroučenika i njihovih roditelja. Na misi je pjevao Dječji zbor, a na misi u 11 sati župni zbor sa svojim voditeljicama s. Ljubomirom Lešić i gđom. Gabrijelom Degoricija. Ono što nas uvijek raduje na svetim misama su čitači koji lijepo čitaju liturgijske tekstove, tako je bilo i danas. Svečanu sv. misu u Dabru slavili smo poslijepodne u 14,30 sati.

Župnik je u homilijama govorio o temi današnjeg evanđelja. Evanđelje nam govori o čovjeku koji je Isusa upitao: "Što mi je činiti da baštinim život vječni". Isus ga upućuje na zapovijedi, želi mu reći da živi svoju svagdašnjicu onako kako Bog zapovijeda. Čovjek, nezadovoljan time, Isusu odgovara: "pa to činim od svoje mladosti".  No, niti Isus neće stati kod toga, pa reče čovjeku: "Idi, prodaj sve što imaš, razdijeli siromasima i onda pođi za mnom". Isus nije protiv bogatstva, niti imanja, ali je protiv toga da nam imanje i bogatstvo budu cilj. To može biti sredstvo za život, ali ne i cilj. Cilj života mora biti Božje Kraljevstvo. Živjeti svagdašnjicu prema Božjim zapovijedima može biti dobro usmjerenje, ali ne smijemo biti zadovoljni samo s time da vršimo zapovijedi, jer sam zakon po sebi ne spašava. Trebamo tražiti susret s Gospodinom i živjeti s njime, to je već ostvarenje Kraljevstva Božjega ovdje na zemlji. To je filozofija i mudrost života.