Otočac, 6. ožujka 2022. – I. korizmena nedjelja: Župni oglasi

Ušli smo u korizmeno vrijeme. Nastojimo u našem osobnom, obiteljskom, ali i župnom zajedništvu živjeti ovo jako liturgijsko razdoblje crkvene godine od 40 dana. Sudjelujmo na dnevnim sv. misama i pobožnostima, posebno na pobožnostima križnoga puta koje će redovito biti nedjeljom prije sv. misa i petkom prije večernje mise.

Svaka naša molitva, bila da je u osami ili zajednici, u kući ili crkvi, bilo da se negdje nađemo usput ili smo planirano njoj pribivamo, uvijek je onoliko plodonosna koliko se osobno u njoj založimo i otvorimo Gospodinu. Korizma je vrijeme u kojem posebno svjedočimo  svoju vjeru konkretnim životnim zalaganjem, bilo utvrđivanjem i većim učenjem (poznavanjem) svoje kršćanskog učenja.

U ponedjeljak, 7. ožujka 2022. svećenici Gospićko-senjske biskupije u Gospiću  imaju svoj korizmeni susret.

331939