Otočac, 13. ožujka 2022. - II. korizmena nedjelja: Župni oglasi

U tijeku tjedna sv. mise su u 18 sati.  Tako će biti i  u subotu, kad se slavi blagdan Sv. Josipa, zaručnika Bl. Dj. Marije. Taj dan slavimo kao i Dan Očeva. On je i hranitelj te čuvar Sv. obitelji.

Prošla godina bila je u čitavoj crkvi posvećena Sv. Josipu i razmišljanju o njegovoj ulozi i važnosti. Njegova je važnost posebna u teškim i kriznim vremenima, u ranoj ali i  u  prijelaznoj dobi. U urastanju duha, ali i tijela. Važni su da dijete može postati „svoj na svome“. Očevi su jednostavno presudni za život i usmjerenje svoje djece – obitelji.

Mi ćemo u ovom tjednu posebno moliti sv. Josipa za naše obitelji. A subotnje slavlje sv. mise u 18 sati posebno ćemo slaviti kao Dan očeva.

Pozivamo očeve da dođu na sv. misu sa svojom djecom. U 10 sati prije podne imat ćemo sv. Misu u kapelici Sv. Josipa na Dubravi. Sv. Josip je i zaštitnik sretne smrti. Molit ćemo za sve pokojne po zagovoru Sv. Josipa.

U petak je prije mise pobožnost križnog puta.