Otočac, 10. travnja 2022. – Nedjelja muke Gospodina našega Isusa Krista – Cvjetnica

Prvim dijelom današnjeg bogoslužja slavit  ćemo  Isusov ulazak u Jeruzalem kojim i započinje vrijeme muke Gospodnje.

Veliki tjedan koji je pred nama posebno slavimo događaje vezane  uz događaje muke Gospodnje. Danas podne u 17 bit  će križni put na Fortici (Ako ne bi bilo lošijeg vremena).

Sv. Mise (bogoslužja) u ovom tjednu svaki dan do subote su u 18,30.

Na Veliki četvrtak pod misom imamo obred pranja nogu. Molimo muške članove Župnog pastoralnog vijeća da sudjeluju u ovom obredu. Poslije mise u četvrtak bit će ura klanjanja. Vjeroučenike molimo da donesu svoje

korizmene kutijice u kojima su stavljali svoje darove za siromašne.

Također molimo i odrasle da danas ili najkasnije do utoraka večer predaju svoje priloge za akciju „Misereor“.

U petak u 17 sati je pobožnost križnog puta na Fortici, a u 18,30 počinju obredi Velikog petka u župnoj crkvi.

U subotu u tijeku dana nemamo nikakvog bogoslužja. A Bogoslužje uskrsnog bdijenja započet će u 21 sati. Na kraju uskrsnog bdijenja bit će blagoslov uskrsnih jela.

Na Uskrs su mise u 9 i 11 sati.

Sve naše kandidate za krizmu (VII. i VIII. razrede, kao i kandidate za prvu pričest pozivamo da sudjeluju na slavljima Svetog trodnevlja). Četvrtak, petak i subota.

Prigoda za ispovijed u našoj župnoj crkvi od Velikog četvrtka do Velike subote bit će od 10 – 12 i od 15 – 17 sati.