Otočac, 22. svibnja 2022. - VI. vazmena nedjelja: Župni oglasi

Danas se posebno spominje i slavi nedjelja Turizma. Pred nama je ljeto u kojem ćemo se vjerojatno mnogi sresti s osobama koji su na putu, u određenim potrebama. Turisti – vjernici potrebni su usluga i pomoći kod dolaska u crkvu, na pobožnosti, posebno na nedjeljnu Sv. Misu. Trebamo biti na usluzi, pa kad vidimo da to neki traže pomoći im dati informaciju kada i gdje mogu biti na misi. Posebno to vrijedi za ugostitelje kojih mi u našem Otočcu imamo priličan broj.

Danas je u Ludbregu susret hrvatskih katoličkih obitelji. Bit će i televizijski prijenos Sv. Mise koja će početi u 11 sati, a prije mise bit će predprogram. U duhu sa svima koji će biti u Ludbregu molimo za sve naše obitelji u Hrvatskoj i svijetu.

Sutra prije podne svi svećenici Gospićko-senjske biskupije imat će zajedničko hodočašće i susret na Krasnu.

U četvrtak, 26. ov. mj. blagdan je Uzašašća Gospodinova ili Spasovo. Svetu misu imat ćemo u 18,30. Na svetu misu neka dođu svi kandidati za prvu pričest i krizmu. Svjetski je dan obavijesnih sredstava (medija) i nedjelja prije svetkovine Duhova kad ćemo imati i svečanost prve pričesti.